کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
ربات اينستاگرام

كپشن اينستاگرام

كپشن اينستاگرام

 

 

امروز ميخواهيم در مورد ويژگي ها و چگونه نوشتن كپشن اينستاگرام برايتان توضيحاتي بدهيم تا بتوانيد يك متن عالي و مربوط براي پست هاي خود آماده سازي كنيد. در اين بين نبايد از تاثير گذاري كپشن هاي خوب براي بيشتر ديده شدن پست مذكور و فهم صحيح بازديد كنندگان از پست شما را ناديده گرفت از اين رو براي شما عزيزان نمونه هاي برند هاي معروف كه كپشن هاي خوبي براي پست هاي خود آماده ميكنند نشان خواهيم داد

 

 

كپشن اينستاگرام چيست؟

 

كپشن اينستاگرام

 

اجازه دهيد قبل از توضيح تخصصي تر كپشن اينستاگرام براي آن كاربراني كه تازه عضو اينستاگرام شده اند توضيح ساده اي در اين مورد بدهيم، كپشن اينستاگرام همان متن و يا توضيح زير پست ها ميباشد كه كاربر منتشر كننده هنگام انتشار پست مربوطه متن را نوشته كه اين متن ميتواند شامل شكلك و هشتگ و حتي تگ اكانت هاي ديگر اينستاگرام باشد و ميتواند به صورت كلي تا ۲۰۰۰ هزار كاركتر را در خود جاي دهد.

 

اگر شما اكانت فروشگاهي داريد يعني داخل اكانت خود در حال گسترش شغلتون هستيد كپشن اينساگرام براي شما بسيار مهم ميباشد در نظر بگيريد شغل شما در مورد فروش كفش بوده و در پي آن افرادي كه علاقمند خريد كفش هستند هنگام مشاهده پست هاي شما دنبال نوع خاصي از كفش ميباشند و يا دنبال تخفيف هاي خاصي هستند كه شما ميتوانيد براي نشان دادند اين موارد از طريق كپشن اينستاگرام اقدام كنيد و آن ها را با نوشتن كپشن مناسب ترغيب كنيد تا از شما خريد شان را انجام دهند.

 

حتي به صورت كلي ميتوان گفت كه كپشن اينستاگرام هست كه هويت و موضوع پست شما را به كاربران تان بعد از مشاهده پست نشان ميدهد و هر چه قدر كپشن هاي شما جذاب تر باشد قطعا بازديد پست هايتان نيز بالا خواهد بود. در اين بين نبايد از امكانات كپشن به راحتي گذر كرد شما در كپشن اينستاگرام ميتوانيد هشتگ هاي مختلفي را جاگذاري كنيد و افراد مختلفي اعم از دوستان  يا اكانت هاي معروف را در كپشن خود جاي دهيد.

 

 

 

 

 

 

 

حتما بخوانيد: گذاشتن عكس پروفايل

 

 

 

 

 

 

 

چه نكاتي را در كپشن اينستاگرام رعايت و استفاده كنيم؟

 

بعد از توضيح كپشن اينستاگرام و اهميت آن حال وقت آن رسيده تا نكاتي را كه ميتواند عامل نوشتن يك كپشن عالي شود را برايتان بازگو كنيم.

 

 

 

كپشن مربوط به پست خود را بنويسيد

 

زير خيلي از پست ها در اينستاگرام ديده شده كه كپشن هاي تبليغاتي جاي داده ميشود به اين صورت كه با منتشر شدن هر پست همان كپشن ها در زير پست ها ديده شده و اكثرا هم متن اين گونه كپشن ها تبليغاتي ميباشد كه ما اصلا اين نوع كپشن اينستاگرام را قبول نداريم حتي در صورت انجام دادن اين كار حداقل يك توضيح كوچكي در مورد پست مربوطه بدهيد و هشتگ هاي آن را وارد كرده و سپس متن صرفا تبليغاتي و يا تكراري را جاگذاري كنيد.

 

نوشتن كپشن از خود شما شروع ميشود يعني اول بايد از هدف خود آگاه باشيد و سپس متن دلخواه و مربوط به پست منتشر شده را بنويسيد و از نوشتن متن هاي خشك يا به قول مثال قبلي تبليغاتي در حد لزوم خودداري كنيد و از متن هاي دوستانه تر استفاده كنيد تا با كاربران خود حالت صميمانه اي ايجاد كرده و آن ها را ترغيب كنيد تا آن ها نيز نظرات دوستانه و مربوط به پست را كامنت كنند.

 

 

 

كاربران اكانت خود را بشناسيد

 

شناخت كامل از كاربران خود و هدف گيري بر اساس آن ها يكي از راهبردترين راه هاي افزايش فالوور ميباشد وقتي شما فالوور هاي خود را بشناسيد كه از كدامين قشر جامعه هستند قطعا در آينده نه چندان دور جواب زحمت ها و فعاليت خود در اينستاگرام را خواهيد ديد اين نكته به كپشن اينستاگرام هم شامل ميشود در نظر بگيريد شما شناخت كافي از كاربران خود داريد و در رابطه با علايق آن ها پست هايي را در اينستاگرام منتشر ميكنيد قطعا با نوشتن يك كپشن مناسب و مرتبط با موضوع پست منتشر شده كاربران بيشتري از پست شما ديدن و نظرات مختلفي را در پست شما كامنت خواهند كرد.

 

شايد با مطالعه اين نوشته ها اين سوال برايتان پيش آمده كه از چه راه هايي ميتوانيد جامعه هدف كاربران خود را شناخته تا بر اساس اين جامعه هدف فعاليت خود را تنظيم كنيد در مورد اين گزينه دو راه موجود ميباشد گزينه اول اطلاعات آماري ارائه شده از طريق فيسبوك ميباشد كه براي فعالسازي اين ويزگي كافي ايست اكانت خود را به اكانت فيسبوك خود متصل كنيد تا اكانت اينستاگرام تان بيزينسي يا همان فروشگاهي شود، اما راه حل دوم تجربه شما با گذشت زمان امكانپذير ميباشد تجربه اي كه با مرور زمان به شناخت تجربي شما از كاربران تان ميدهد كه با هدف گيري درست قطعا جوب خواهيد گرفت.

 

 

 

كپشن اينستاگرام را چگونه بنويسيم

 

قطعا نوشتن يك كپشن خلاصه كه پيام اصلي شما را به بازديد كنندگان انتقال دهد ارزشمند تر از يك كپشن طولاني با همان كارايي ميباشد. اگر دقت كرده باشيد خود شما نيز هنگام بررسي پست هاي ديگر پيج ها توجه زيادي به بخش كپشن اينستاگرام پست هاي مربوطه نداشته ايد و تنها گذارا اين كپشن ها را خوانده و يا به قولي زير چشمي نگاه كرده ايد اما اگر در اين بين از يك كپشن  و پست خوشتان بيايد قطعا تا آخر كپشن آن پست از اينستاگرام را ميخوانيد.

 

پس تا اين لحظه به دو نكته ميرسيم اول نوشتن كپشن اينستاگرام خلاصه با هدف مشخص و دوم دقت به خرج دادن ببيشتر به اول متن كپشن تا بازديد كنندگان را ترغيب به خواندن ادامه كپشن كند. البته اجباري در اين كه حتما بايد كپشن اينستاگرام شما خلاصه باشد وجود ندارد همانطور كه در مطالب بالا اشاراه كرديم شما ميتوانيد تا ۲ هزار كاراكتر كه ميتواند شامل نوشه و يا اموجي ها و... بشود را در كپشن خود جاي دهيد.

 

اما تاثير اموجي ها در اينستاگرام به خصوص در كپشن اينستاگرام قابل چشم پوشي نيست اموجي و يا همان شكلك ميتواند تاثيير خوبي در رساندن مفهوم كلي شما از پست منتشر شده به كاربران تان بدهد ميتواند آن ها را تحريك به خواندن تمامي متن كپشن كرده و يا ميتواند كاربران تان را ترغيب به كامنتت گذاري كند و...

اموجي ها مختلفي براي رساندن منظور كلي شما براي افراد اكانت تاان وجود دارد از اموجي هايي با مفهوم خنده گرفته تا اموجي ها صميمي كه ميتواند صميمت شما را گويا باشد بله صميميت، شما نبايد با كاربران خود به صورت خشك و بي روح رفتار كنيد كپشن اينستاگرام يكي از بهترين راه هاي نشان دادن صميميت و يا شوخ طبعي و ... ميباشد پس نبايد اين فرصت را از دست داد در كپشن هاي خود خلاقيت به خرج داده و نوعي صميميت بين خود و كاربران تان ايجاد كنيد.

 

 

 

 

هشتگ و تگ در كپشن اينستاگرام

 

يكي از مهم ترين ويژگي هاي بخش كپشن اينستاگرام هشتگ ها ميباشد در مورد خود هشتگ ها قبلا توضح داده ايم پس نميخواهيم در اين مورد چيزي بنويسيم اما در مورد هشتگ ها در كپشن اينستاگرام بايد بگويم كه شما با استفاده از هشتگ در كپشن اينستاگرام خود باعث ميشويد بازديد پست شما حداقل ۱۲% افزايش داشته باشد البته ميتوانيد اين مقدار با افزايش دادن تعدادهشتگ ها در كپشن اينستاگرام خود افزايش دهيد كه ما اين توصيه را نميكنيم.

 

اگر توصيه ما رو ميخواهيد توصيه ما استفاده از ۴ هشتگ در هر پست به صورت حداكثري ميباشد و استفاده بيشتر از اين عدد را توصيه نميكنيم همچنين از هشتگ هاي مربوط به پست منشتر شده استفاده كنيد و از هشتگ هايي كه مربوط به موضوع پست نيستند خودداري كنيد. البته در انتخاب هشتگ ها هم دقت كنيد و هشتگ هايي كه جستجو كمتري دارند استفاده نكنيد همچنين خود هشتگ ها را سعي كنيد در انتهاي كپشن خود جاي دهيد و يا در صورت وجود همان كلمات در متن كلمات مد نظر را تگ كنيد. البته در برخي پيج ها ديده شده كه بلافاصله بعد از منتشر كردن پست مربوطه ادمين همان پيج هشتگ ديگري ر ا نيز كامنت گذاري ميكند كه ما اين نوع عمل را درست نميدانيم.

علاوه بر اينكه ميتوانيد در كپشن اينستاگرام هشتگ هاي مختلفي را اضافه كنيد ميتوانيد اكانت هاي ديگر اينستاگرام را هم تگ كنيد از دوستان خود گرفته تا اكانت هاي معروف اينستاگرام كه با تگ كردن آن ها رنگ ديگري به كپشن اينستاگرام خود ميدهيد و آن ها را از پست خود آگاه ساخته و نيز ديگران را با پيج آن ها آشنا ميكنيد.

 

 

 

جمع بندي

نكاتي كه ما امروز در مورد كپشن اينستاگرام برايتان بازگو كرديم ميتواند باعث افزايش بازديد پست هايتان شود البته شما ميتوانيد از روش هاي ديگري در كپشن نويسي استفاده كنيد از جمله براي جذاب تر كردن پست هايي كه منتشر ميكنيد ميتوانيد در كپشن اينستاگرام خود كاربران تان را با روش هايي از قبيل ارائه كردن سوال يا يك درخواست كه آن ها را به نحوي به چالش بكشيد و يا از ضرب المثل ها و نقل قول هايي از بزرگان تاريخ در كپشن اينستاگرام خود استفاده كنيد بعد از نوشتن كپشن پست مربوطه را مستقيم انتشار ندهيد قببل از انتشار آن را بخوانيد اگر جايي مشكل داشت آن را اصلاح كنيد حتي ميتوانيد قبل از انتشار پست با يكي از دوستان خود مشورت بگيريد.


برچسب‌ها: اينستاگرام،


ادامه مطلب
تاريخ : ۴ مهر ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۸:۱۳ | نویسنده : نادر عبدي | نظرات (0)
[ ۱ ]